W jakiej pozycji najlepiej stracić dziewictwo?

W jakiej pozycji najlepiej stracić dziewictwo?

Utrata dziewictwa to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Pierwszy seks jest często uznawany za nowy etap w życiu. Kobiety często mają wiele wątpliwości przed tym wydarzeniem i zastanawiają się nad tym, czy przebicie błony dziewiczej jest bolesne oraz w jakiej pozycji najlepiej stracić dziewictwo. Pamiętajmy o tym, że stres przed zbliżeniem może odebrać nam całą przyjemność. Sprawdźmy zatem, co warto wiedzieć w tej kwestii. Jaka pozycja jest zalecana podczas utraty dziewictwa? Co powinna wiedzieć każda kobieta?

Pierwszy raz

Faktem jest, że aktualnie na utratę dziewictwa decydują się coraz młodsze osoby. Jest to związane ze zmianami kulturalnymi, swobodnym mówieniem o seksie i łatwym dostępem do antykoncepcji. Rozpoczęcie współżycia powinno opierać się na miłości i bliskości. Istotne jest to, że wejście do pochwy pokryte jest błoną dziewiczą. Przebicie błony zazwyczaj ma miejsce podczas pierwszego współżycia, czemu towarzyszyć może ból i krwawienie. Nie jest to niczym nadzwyczajnym i nie występuje u każdej kobiety. Narządy płciowe podczas długich pieszczot stają się nabrzmiałe i lepiej ukrwione.

Pozycja zalecana podczas utraty dziewictwa

Pierwszy seks zawsze rodzi mnóstwo pytań w naszej głowie. Dotyczą one tego, czy spełnimy oczekiwania partnera, czy zbliżenie będzie bolesne i czy osiągniemy orgazm. Naukowcy wskazują, że krwawienie i ból podczas pierwszego razu jest rzadkim zjawiskiem. Kobiety najczęściej posiadają elastyczną błonę dziewiczą, przyjmującą kształt pierścienia. Dzięki temu pęka ona bezboleśnie i łatwo. Jeśli obawiamy się momentu wejścia penisa do pochwy, możemy nakierować członek faceta w dane miejsce, bez nadmiernej gwałtowności. To pozwala uzyskać komfort psychiczny i pokazać facetowi, jakie mamy oczekiwania. W jakiej pozycji najlepiej stracić dziewictwo? W tym wypadku zalecana jest pozycja misjonarska, z ułożonymi wyżej pośladkami kobiety. To sprawia, że błona dziewicza jest bardziej napięta i łatwiej ulega przebiciu.

Przed podjęciem decyzji o utracie dziewictwa, trzeba się do tego przygotować psychicznie. Kobieta musi czuć, że jest na to gotowa, a partner nie może wywoływać presji. Co ciekawe, podczas pierwszego razu kobieta może nie osiągnąć orgazmu, co nie jest niczym dziwnym. Zdolność odczuwania satysfakcji i wzrost świadomości swojego ciała odbywają się po pewnym czasie. Powinniśmy porozmawiać z drugą połówką i przedstawić swoje wątpliwości. Co jeszcze jest istotne? Pomocne jest z pewnością zrelaksowanie się przed seksem i poradzenie sobie ze stresem, tak aby nie odbierał nam radości ze zbliżenia.