Czy tak naprawdę związek na odległość może przetrwać?

czy związek na odległość ma sens; związek na odległość; samotność w związku na odległość; związek na odległość jak przetrwać; miłość na odległość; jak naprawić związek na odległość

Czy związek na odległość się opłaca? Czy uczucia wytrzymają próbę odległości? Są to przede wszystkim pytania, które każdy powinien sobie zadać, jeśli rozważa związek na odległość. Związek na odległość nie jest łatwy, a także wymaga dużego zaangażowania od obu stron. Warto dowiedzieć się, jak zadbać o swój związek na odległość!

Czym jest związek na odległość?

Związek na odległość to taki związek, w którym dwoje kochanków utrzymuje emocjonalną więź ze swoim partnerem pomimo dzielącej ich odległości. To nie odległość jest ważna, ale fakt, że jedno z nich żyje poza tym wspólnym życiem, mimo że są jednak razem, w formalnym związku, mają dzieci, dzielą dom czy też gospodarstwo. Warto dodać, że związki na odległość mogą być rozwiązaniem tymczasowym, na przykład w związku z wyjazdem służbowym lub studiami w innym mieście. Jednak tego rodzaju związki mogą trwać latami, na przykład, jeśli jedna osoba pracuje za granicą.

Czy związki na odległość mają sens?

Związki na odległość mogą być dla niektórych bardzo satysfakcjonujące, ale dla innych są jedynie chwilową ucieczką na drodze do konkubinatu. Inni natomiast uważają, że tego typu związki nie mają prawa do długotrwałej żywotności, a życie osobno dzień po dniu uniemożliwia stworzenie prawdziwego, a także trwałego partnerstwa. Pary w takich związkach mają też różne opinie. Niektórym może wystarczyć codzienne utrzymywanie kontaktu telefonicznego czy też za pośrednictwem internetu, czy też od czasu do czasu spędzenie całego dnia razem.

Inni natomiast czują pustkę, samotność w związku na odległość oraz brak satysfakcji w takim „niezobowiązującym” związku i dlatego też po jakimś czasie wycofują się z niego, pragnąc więcej codzienności, a nawet rutyny z partnerem. W związku z tym dla większości par jednak związki na odległość są tylko tymczasowym rozwiązaniem. Może on trwać przez kilka tygodni, miesięcy lub lat, ale nie całe życie. W końcu pary zamierzają na przykład ostatecznie zamieszkać razem, a związek na odległość jest sposobem na oszczędzanie pieniędzy, które chcą wykorzystać do późniejszego wspólnego zamieszkania.

Związki na odległość mają sens

Czy związek na odległość ma sens? Trudno powiedzieć, że miłość na odległość jest czymś negatywnym. Niektóre takie związki znoszą różnego rodzaju próby, a także utrapienia, a niektóre naprawdę wzmacniają więź między dwojgiem ludzi. W związku z tym można powiedzieć, że związki na odległość mają sens. Kluczowe jest jednak wzajemne wsparcie oraz częsty kontakt. I tak na przykład będąc w związku na odległość, warto dzwonić do swojej dziewczyny tak często, jak jest to możliwe. Opowiedz parterowi, co ciekawego udało Ci się osiągnąć w ciągu dnia, przed jakimi dylematami stanąłeś i jakie miałeś marzenia.

W związku na odległość nie trzeba się bać, nakreślić obrazu naszej przyszłości. Dla wielu par wizja wspólnych, szczęśliwych chwil daje im szczególną siłę, a także co najważniejsze motywację do przebrnięcia przez trudne chwile w ich związku. Nieuchronnie pojawią się momenty silnej tęsknoty czy też zwątpienia. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy się wzajemnie wspierali.

Związek na odległość jak przetrwać? Jeśli jesteśmy pewni, że damy radę przetrwać, to nie warto rezygnować z wyjątkowych uczuć. Trzeba je pielęgnować i upewnić się, że druga osoba czuje się komfortowo. Wszystko zależy też od tego, czy relacja na odległość rozpoczęła się na początku związku, czy też jest jednak wynikiem wyprowadzki jednej osoby. Być może ze względów zawodowych będziesz musiał pracować w innym mieście. Jeśli tak, to wtedy warto zastanowić się, czy tak naprawdę możliwe jest zabranie ze sobą drugiej połówki. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu zawsze będziesz mógł pielęgnować miłość, a także nie narażać siebie ani ukochanej osoby na wielką tęsknotę oraz ból rozstania. Jeśli jednak nie jest to możliwe, to warto walczyć o takie uczucie.

Zmień sposób myślenia o związkach długodystansowych. Pomyśl o tym nie jak o koszmarze, w którym możesz stracić ukochanego, ale jak o niezwykłym etapie, który przede wszystkim wzmacnia związek. W końcu związki na odległość nie są tylko wadą, ale mają też duże zalety, takie jak mniejsza ilość kłótni, większa niezależność czy też szczęście płynące ze spotkania z partnerem zamiast zwykłej rutyny.

Jak utrzymać przy życiu związek na odległość?

Zatem fizyczna odległość nie musi tak naprawdę oznaczać końca miłości. W dużej mierze będzie to zależało od codziennego nastawienia partnera oraz tego, jak często się odwiedzacie. Główną zasadą w związku na odległość jest między innymi ustalenie, kiedy można usiąść obok siebie i tym samym spokojnie porozmawiać, jeszcze przed rozstaniem. W szczególności należy zdecydować, jaka metoda komunikacji jest najlepiej preferowana, jak często będzie używana, a także jakie przedziały czasowe przeznaczysz na rozmowy telefoniczne oraz wiadomości. Jeśli znasz harmonogram swojego bliskiego partnera, zawsze będziesz wiedział, kiedy zadzwonić lub wysłać SMS-a, a kiedy uzbroić się w cierpliwość.

Czy możliwe jest utrzymanie silnego związku mimo odległości?

Na związki na odległość czeka rzeczywiście wiele przeciwności i w związku z tym nie jest łatwo sobie z nimi poradzić. Wiele par też nie wytrzymuje próby czasu. Z powodu braku intymności tęsknota może po pewnym czasie przerodzić się w całkowitą obojętność. W przypadku gdy więź jest zbyt słaba, po pewnym czasie osoby zaczynają ruszać w nowe, własne życie bez drugiej osoby. Jeśli jednak naprawdę się kochacie i wiecie, że w najbliższej przyszłości będziecie mogli razem zamieszkać, być może uda wam się utrzymać związek na odległość. Jednak naturalną chęć bycia obok można chwilowo zastąpić regularnymi rozmowami telefonicznymi.

Jak naprawić związek na odległość? Jeśli jesteście pewni swoich uczuć i wiecie, że kiedyś będziecie razem, nie ma potrzeby natychmiastowego zrywania związku. Związki na odległość mogą działać.

Związek na odległość: jak sobie z tym radzić?

  • Najlepiej jest ustalić jak często będziecie się widywać,
  • Warto również od początku ustalić również sposób komunikacji oraz jej częstotliwość,
  • Dobrze jest w takim związku obdarowywać się drobiazgami,
  • Warto porozmawiać przez telefon o obejrzanym filmie itp.

Związki na odległość- co zrobić, gdy w końcu się spotkacie?

Nawet jeśli doskonale opanowałeś komunikację zdalną, to i tak w stu procentach nie zastąpi ona kontaktu twarzą w twarz. Dlatego jak najczęstsze widywanie się jest wartością każdego związku na odległość. Dlatego też idealnie byłoby, gdybyś mógł podróżować pociągiem, autobusem czy też samolotem, aby zobaczyć swojego partnera, którego kochasz, w ciągu zaledwie kilku godzin. Niestety, rzeczywistość jest taka, że może to być dość kosztowne, a także czasami wymaga wzięcia wolnego czasu w pracy, dlatego przed długą podróżą trzeba się bardzo dobrze przygotować.

Związek na odległość- Podsumowanie

Jeśli dwoje ludzi się bardzo kocha, to są oni w stanie przetrwać każdą rozłąkę! Średniowieczne kobiety latami wiernie czekały na powrót swoich mężów z wypraw krzyżowych. Tak naprawdę wszystko zależy od nas. Nie wiemy, co się wydarzy, więc też nie powinniśmy się zbytnio martwić z wyprzedzeniem.

Jak naprawić związek na odległość? Posiadanie związku na odległość nigdy nie jest łatwe oraz nie każdy potrafi sobie z nim poradzić. Nie każdy potrafi poradzić sobie z tą rzeczywistością i sprawić, by związek na odległość był funkcjonalny, możliwy do zrealizowania, kochający. Nawet ci, którzy podejmują świadomą, a także spontaniczną decyzję, mogą mieć na początku spore trudności. W związku z tym tak ważne jest, aby mieć w zanadrzu jakiś plan działania, strategie, aby w ten sposób przejść przez ten okres i pogłębić miłość.