Jak patrzy facet, który pożąda?

Jak patrzy facet, który pożąda?

Mężczyźni bywają intrygujący i potrafią ukrywać swoje uczucia. Jednakże pożądanie raczej trudno jest ukryć, dlatego już teraz warto dowiedzieć się, jak patrzy facet, który pożąda. Pamiętajmy o tym, że język ciała jest niewerbalną formą porozumienia się mężczyzn i kobiet. Jeżeli mężczyzna nie wypowiada czegoś słowami, zazwyczaj stawia na subtelne gesty. Co warto wiedzieć w tej kwestii? Jak rozgryźć faceta, który pożąda?

Pożądanie u faceta

Jakie sygnały pożądania są wysyłane przez mężczyzn? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na mowę ciała. Nie od dziś wiadomo, że jest to ponadczasowy język każdego człowieka. Bardzo często nieświadomie posługujemy się tym elementem, nawet o tym do końca nie wiedząc. O uczuciach mężczyzny przekonamy się właśnie mową ciała, wskazująca także na emocje.

Kolejny aspekt to mowa oczu. Mogą one wiele powiedzieć o danym człowieku. Jeśli mężczyzna jest w nas wpatrzony i śledzi nas wzorkiem, to wskazówka, że wzbudzamy jego zainteresowanie. Pożądanie zostaje tutaj zdradzone poprzez rozszerzone źrenice. Świadczą one także o tym, że mężczyźnie szybciej bije serce na nas widok. Faktem jest, że większość facetów to wzrokowcy – ich oczy mogą zdradzić wiele. Przybierają zazwyczaj wesoły wyraz i sprawiają wrażenie nieobecnych.

Sygnały pożądania

Jakie jeszcze sygnały wskazują, że facet nas pożąda? Nie zapominajmy o postawie. Facet momentalnie prostuje się wtedy, gdy widzi piękną kobietę. Niekiedy bierze głęboki oddech i stara się wypaść jak najlepiej. Z kolei w pozycji siedzącej rozstawia nogi, co wskazuje, że chce być postrzegany jako ważna osoba. Sygnałem o zainteresowaniu płcią przeciwną jest także pochylanie się podczas rozmowy w naszą stronę. Gdy mężczyzna siada blisko nas i uważnie słucha, to wskazówka, ze robimy na nim duże wrażenie.

Nie bez znaczenia są także gesty. Zainteresowany mężczyzna szuka kontaktu fizycznego z kobietą, odgarnia jej włosy, dotyka dłoni i ściąga niewidzialny pyłek z bluzki. To bardzo dobry znak, wskazujący na potrzebę bliskości. Istotny jest także uśmiech na twarzy faceta. Mężczyźni raczej nie uśmiechają się bez powodu. Podczas rozmowy z kobietą przez większość czasu na jego twarzy gości lekki uśmiech, zdradzający zainteresowanie płcią piękną. Możemy także zauważyć lekkie uniesienie brwi wtedy, gdy znajdujemy się w pobliżu. To raczej nieświadoma reakcja, która pozwala szerzej otworzyć oczy i lepiej przyjrzeć się kobiecie. Jak widać, facet, który pożąda, patrzy intensywnie i raczej nie odwraca wzroku. Na jego twarzy maluje się zadowolenie i uśmiech.