Woda z cytryną na odchudzanie? Ile można schudnąć pijąc wodę z cytryną?

Ile można schudnąć pijąc wodę z cytryną?

Każdy, kto chociaż raz próbował szukać w internecie informacji dotyczących tematyki odchudzania, z pewnością trafił na niejeden artykuł o zbawiennym wpływie wody z cytryną na odchudzanie. Woda z cytryną to napój, który zyskał dużą popularność jako sposób na wspomaganie procesu odchudzania. W niniejszym artykule omówimy jakie korzyści oferuje oraz odpowiemy na pytanie, ile można schudnąć, pijąc wodę z cytryną.

Korzyści z picia wody z cytryną

Zanim przejdziemy do omówienia wpływu wody z cytryną na odchudzanie, warto zwrócić uwagę na inne korzyści wynikające z jej spożywania. Warto w tym miejscu wymienić, chociażby to, że woda z cytryną wspomaga układ odpornościowy i pomaga zwalczać infekcje, a to oczywiście za sprawą zawartej w cytrynie witaminy C. Kolejną korzyścią, z jakiej skorzystają osoby pijące wodę z cytryną, jest jej wpływ na poprawę trawienia, ponieważ poprawia ona rozkład białek i tłuszczów. Często wymienianą zaletą jest również wspieranie organizmu w oczyszczaniu z różnego rodzaju toksyn.

Woda z cytryną a odchudzanie

Istnieją różne badania na temat wpływu picia wody z cytryną na organizm człowieka i utratę przez niego wagi. Według badań, które potwierdzają takie działanie wody z cytryną, może ona wspomagać proces odchudzania na kilka sposobów:

  • przyspieszenie metabolizmu,
  • kontrola uczucia głodu,
  • poprawa trawienia tłuszczów.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że woda z cytryną nie ma bezpośredniego wpływu na utratę wagi, a jedynie przez różne jej zalety, może takie odchudzanie wspomagać. Przykładowo wykorzystując ją do wymienionej wyżej kontroli uczucia głodu, możemy poradzić sobie z chęcią sięgnięcia w takich momentach po przekąskę.

Jak pić wodę z cytryną dla najlepszych efektów?

Najlepiej spożywać wodę z cytryną rano na czczo, około 30 minut przed śniadaniem. Można również pić ją przed innymi posiłkami w ciągu dnia, aby wspomóc trawienie i pomóc sobie w chwilach, gdy odczuwamy już głód, a musimy jeszcze poczekać do posiłku. Powinniśmy jednak uważać na to, ile jej spożywamy, ponieważ nadmierne jej spożycie może doprowadzić do problemów żołądkowych takich jak zgaga czy nadkwasota żołądka. Warto również zadbać podczas jej picia o szkliwo zębów. Cytryna to mimo wszystko kwas, który może mieć nieprzyjemny wpływ na szkliwo naszych zębów, dlatego zaleca się picie wody z cytryną przez słomkę. Według niektórych źródeł powinno się pić ją delikatnie ciepłą.

Podsumowanie

Woda z cytryną może wspomóc proces odchudzania, jednak warto pamiętać, że sama w sobie nie jest magicznym rozwiązaniem, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: ile można schudnąć, pijąc wodę z cytryną. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, konieczne jest połączenie jej spożycia z innymi zdrowymi nawykami, takimi jak zrównoważona dieta czy regularna aktywność fizyczna. Z pewnością warto po nią sięgać w momentach kiedy odczuwamy głód, oraz przed posiłkami z większą zawartością tłuszczy.

/// Polecamy: Lotnisko Wrocław