Szybka dieta odchudzająca – jak to zrobić i jak to robiły nasze babcie

szybka dieta; szybka dieta odchudzająca; najlepsza dieta odchudzająca szybka; szybkie odchudzanie; dieta na szybkie zrzucenie wagi; szybka dieta odchudzająca jadłospis; sposoby na szybkie odchudzanie; metody na szybkie odchudzanie; babciny przepis na szybkie schudnięcie

W życiu może zdarzyć się wiele sytuacji, które spowodują, że będzie nam potrzebna szybka dieta odchudzająca. Niezależnie od motywacji, zaczynamy się wtedy zastanawiać czy są sposoby na szybkie odchudzanie i czy istnieje w ogóle coś takiego jak dieta na szybkie rzucenie wagi.

Szybkie odchudzanie – czy to w ogóle możliwe?

Jak najbardziej szybkie odchudzanie jest możliwe, trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że aby szybko schudnąć, trzeba będzie w bardzo rygorystyczny sposób zmienić z dnia na dzień swoje przyzwyczajenia, sposób odżywiania i styl życia.

Będzie to prawdziwy rollercoaster dla organizmu i jeśli proces szybkiego odchudzania będzie nieprawidłowo zaplanowany i nieodpowiedzialnie przeprowadzony, to takie obciążenie organizmu może odbić się na stanie naszego zdrowia.

Sposoby na szybkie odchudzanie

Najlepszym sposobem na szybkie odchudzanie będzie oczywiście dieta na szybkie zrzucenie wagi. Powiedzieć w tym momencie, że musisz ograniczyć ilość spożywanych kalorii i spożywać ich mniej niż potrzebuje Twój organizm, to jak nie powiedzieć nic.

W Internecie znajdziemy wiele sposobów na odchudzanie, które również w tym przypadku warto zastosować i będą to między innymi takie porady jak:

 • licz kalorie,
 • spożywaj mniej kalorii, niż wynika to z zapotrzebowania Twojego organizmu,
 • pij dużo wody,
 • jedz regularnie,
 • wprowadź do swojego życia więcej aktywności fizycznej,
 • spożywaj mniej lub całkowicie wyeliminuj z diety cukry,
 • ogranicz alkohol,
 • zwiększ spożycie warzyw i owoców,
 • ogranicz lub całkowicie wyeliminuj wysoko przetworzone jedzenie,
 • wysypiaj się.

Szybkie odchudzanie ma spowodować szybkie pozbycie się nadmiarowych kilogramów w jak najkrótszym czasie, ale ze szczególnym naciskiem na nasze bezpieczeństwo i stan naszego zdrowia.

Nie ma się co oszukiwać, że dieta na szybkie zrzucenie wagi, niezależnie od tego jaka, będzie bardzo rygorystyczna i do tego najlepiej wspomóc ją dodatkowo intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi.

Szybka dieta odchudzająca

Znanych jest co najmniej kilka diet, które mogą się w takim momencie sprawdzić, trzeba jednak pamiętać, że o ile w przypadku normalnego procesu odchudzania, możemy sami próbować zbierać na ten temat informacje i wybierać sobie dietę, a później z niej korzystać, o tyle w przypadku naprawdę szybkiego odchudzania i obciążenia organizmu, jakie sobie w tym czasie serwujemy, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego dietetyka, aby nasza szybka dieta była skuteczna i zdrowa.

Szybka dieta odchudzająca przez rygorystyczne cięcie kalorii (bo na tym z reguły opierają się takie diety), będzie musiała być odpowiednio zbilansowana i optymalna, jeśli chodzi o składniki odżywcze.

Najlepsza dieta odchudzająca – szybka droga do zadowalających efektów

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaka dieta odchudzająca będzie najlepsza, jeśli chodzi o szybkie efekty, możemy trafić na wiele tego typu diet, a nawet bardzo wiele, wliczając w to wszelkie diety cud, tak często hołdowanie przez celebrytów.

Oczywiście zachowajmy umiar i rozwagę przy wyborze takiej diety.

Najczęściej, jeśli chodzi o szybkie odchudzanie, wymieniane będą takie diety jak:

 • dieta 1000 kcal,
 • dieta norweska,
 • dieta kopenhaska.

Dieta 1000 kcal – dieta na szybkie zrzucenie wagi

To chyba jedna z najbardziej rygorystycznych diet, jeśli chodzi o cięcie kalorii, bo na tym właśnie się ona w głównej mierze opiera.

Głównym założeniem tej diety prócz drastycznego obcięcia ilości dostarczanych do organizmu kalorii, jest spożywanie warzyw i owoców, z większym naciskiem na te pierwsze z uwagi na fakt, że większość owoców zawiera duże ilości węglowodanów, czyli coś, co będzie nam po prostu przeszkadzało w szybkim chudnięciu. Warzywa z kolei, nie dość, że mają tych węglowodanów mniej, to jeszcze mają niski indeks glikemiczny, co dodatkowo sprzyja szybkiemu odchudzaniu, ponieważ węglowodany, które będziemy spożywać, będą trawione wolniej i dłużej będziemy odczuwać sytość.

Dieta ta już przez samo założenie tak dużego ograniczenia kalorii pozwala oczywiście na szybkie zrzucenie nadmiarowych kilogramów, ponieważ w momencie, gdy dostarczamy organizmowi dużo mniej kalorii, niż potrzebuje, organizm zaczyna się bronić i szuka energii w zapasach glukozy. A gdy jest jej mało, ponieważ ograniczyliśmy też cukry, to zaczyna wytwarzać energię ze zgromadzonego w tkankach tłuszczu.

Trzeba sobie zdawać z tego, że ta dieta z pewnością zagwarantuje nam szybkie odchudzanie, ale za to jakim kosztem. Długotrwałe odżywianie się zgodnie z zasadami tej diety, może doprowadzić do poważnych uszczerbków na naszym zdrowiu, do niedożywienia, oraz według wielu specjalistów, efekt jo-jo po tej diecie jest niemalże gwarantowany.

Szybka dieta odchudzająca – jadłospis

Przygotowanie jadłospisu przy diecie 1000 kcal jest dość wymagające. Z jednej strony, tak niska ilość kalorii, którą w dodatku musimy rozpisać na cały dzień, a z drugiej dobranie takich produktów, które przy niskiej energetyczności dadzą nam możliwie długo poczucie sytości. Nie ma się co oszukiwać, że uczucie głodu przy takiej diecie będzie naprawdę uciążliwe. Możemy to w dużym stopniu zminimalizować, pijąc dużo wody, co również przysłuży się nam, jeśli chodzi o szybkie odchudzanie. Możemy, a nawet powinniśmy dołożyć do tego picie zielonej lub czerwonej herbaty, których oddziaływanie na przemianę materii zostało udowodnione różnymi badaniami.

Jak radzą specjaliści, układając jadłospis do tej diety, powinniśmy przyjąć następujący schemat:

 • Śniadanie – 200 kcal
 • II śniadanie – 150 kcal
 • Obiad – 350 kcal
 • Podwieczorek – 100 kcal
 • Kolacja – 200 kcal

Przykładowy dzień może wówczas wyglądać następująco:

 • śniadanie: owsianka z bananem pokrojonym w plasterki,
 • II Śniadanie: sok marchwiowo-jabłkowy,
 • obiad: zupa jarzynowa, do której możemy wrzucić około 100 g mięsa kurczaka,
 • podwieczorek: jabłko i plaster ananasa,
 • kolacja: 50 g chudej wędliny, sałatka z papryki, pomidora oraz cebuli, ciemne pieczywo.

Babciny przepis na szybkie schudnięcie

Przeszukując Internet w poszukiwaniu szybkiej diety na odchudzanie, z pewnością trafimy w końcu na bardzo prosty sposób, który stosowały nasze babcie już kilkadziesiąt lat temu. Nie potrzebowały do tego światowych badań, bo doskonale wiedziały, że to, co robią, jest po prostu logiczne i działa!

Babciny przepis na szybkie schudnięcie opiera się na 3 bardzo prostych krokach.

Pierwszy krok to oczywiście zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia. W przypadku naszych babć chodziło o ograniczenie ilości jedzenia do 3/4 tego, co dotąd spożywaliśmy. W ten sposób ograniczały ilość spożywanych kalorii. Dla ułatwienia oszukania organizmu dobrym sposobem jest zastosowanie mniejszych talerzy lub misek, aby wizualnie posiłek nadal wyglądał na podobny objętościowo.

Drugi krok miał na celu zapewnienie nam komfortu w czasie kiedy jemy mniej, tak abyśmy nie odczuwali głodu i ograniczyli uczucie łaknienia. Spożywały w tym celu surowe warzywa i piły odchudzający koktajl, o bardzo prostym składzie:

 • szklanka wody,
 • łyżka octu jabłkowego,
 • szczypta cynamonu,
 • łyżka domowego soku z malin lub aronii, oczywiście najlepiej bez cukru.

Trzeci krok to wyeliminowanie podjadania i wszelkiego rodzaju przekąsek między posiłkami. Nie chodziło w tym przypadku tylko o niezdrowe przekąski jak batonik czy chipsy, ale ogólnie o niejedzenie niczego między posiłkami.

Jeśli w czasie trwania tej diety, mimo spożywania surowych warzyw i picia koktajlu z octu jabłkowego, nadal odczuwamy dość uciążliwy głód, możemy próbować to ograniczyć, eksperymentując z porami posiłków.