Jak prawidłowo stosować maskę do włosów?

Zakup odpowiednio dobranych kosmetyków to już część sukcesu, jednak doskonały efekt zależy też od umiejętności ich prawidłowego zastosowania. Sprawdź, czy prawidłowo używasz maski na włosy i co jest istotne podczas użytkowania.

Maska do włosów – kiedy ją stosować?

Wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne do włosów, dopasowane do ich struktury oraz kondycji mogą przyczynić się do znacznej poprawy ich wyglądu. Głęboko nawilżone i odżywione włosy każdego typu wymagają jednak regularnej dbałości o ich stan, co związane jest z zapobieganiem uszkodzeniu, przesuszeniu i puszeniu się. Ratunkiem dla włosów suchych, zniszczonych, farbowanych i wypadających jest maska do włosów, zawierająca odpowiednio dobrane składniki odżywcze oraz formułę, pozwalającą pozostawić na włosach ochronny film. Maskę do włosów należy stosować wtedy, gdy włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i odżywienia. Do włosów bardzo zniszczonych, pozbawionych odpowiedniego nawilżenia, przesuszonych, łamliwych, z tendencją do wypadania należy oprócz codziennego odżywiania dołączyć zastosowanie maski.

Ważne zasady przy stosowaniu maski do włosów

By działanie maski do włosów było prawidłowe, a mianowicie efekt widoczny po jej zmyciu nie obciążał włosów i zapewniał wyraźne odżywienie, bardzo ważna jest ilość produktu, nakładana na włosy, temperatura wody przy pielęgnacji oraz przestrzeganie czasu działania kosmetyku na włosach. Maskę na włosy należy nakładać na pasma wilgotne, nie ociekające wodą, a delikatnie osuszone ręcznikiem. Na zbyt mokrych włosach maska mogłaby spłynąć. Nałóż na włosy niewielką ilość produktu, jeśli będzie go za mało możesz go dodać. Nadmiar kosmetyku spowoduje obciążenie pasm i efekt szybko przetłuszczonych włosów. Czy maska do włosów tylko na końcówki? Produkt możesz nałożyć na całą długość włosów, jednak nie u ich nasady. W kontakcie ze skórą głowy maska mogłaby pobudzić nadmierne wydzielanie sebum. Postępuj zgodnie z opracowanym przez producenta sposobem użycia i przestrzegaj czasu aplikacji na włosy. Niektórym produktom wystarczy 2 minuty działania, inne musisz trzymać na włosach przez kilkanaście minut. Zmywaj ją letnią wodą.

Jak często używać maski na włosy?

Stosowanie maski na włosy może być dodatkowym elementem pielęgnacji po myciu włosów lub elementem systemu OMO, gdzie maską nakłada się na włosy przed umyciem, następnie spłukuje produkt, by zaaplikować szampon, zmyć go po nałożeniu i ponownie nałożyć maskę, tym razem na dłużej. W zależności od potrzeb Twoich włosów stosuj ją dwa razy w tygodniu lub częściej. Częstotliwość zastosowania warto dopasować do stopnia uszkodzeń włosów. Im bardziej potrzebują odżywienia, tym częściej stosuj maskę. Nie używaj natomiast wielu różnych produktów. Skup się na właściwej pielęgnacji, wybierając jedną linię kosmetyków.

Jak dobrać maskę, odpowiednią do swoich potrzeb?

Producenci oferują maski do włosów, wpisujące się w potrzeby zróżnicowanych rodzajów, typów pasm i stopnia ich uszkodzeń. Maska może oczyszczać włosy, dogłębnie nawilżać, odbudowywać ich strukturę oraz regenerować włosy od wewnątrz, jak np. maska do włosów wysokoporowatych lub farbowanych. Doskonale działają również maski wygładzające powierzchnię włosów oraz produkty, nadające blask. Doskonały rezultat uzyskasz, dobierając rodzaj maski do stopnia porowatości swoich włosów.