Jak zadbać o włosy suche, pozbawione witalności?

Przesuszenie włosów z reguły spowodowane jest niedostatecznym poziomem odżywienia i nawilżenia. Niewłaściwa i nieregularna pielęgnacja może spowodować osłabienie łusek włosowych, rozdwojenie się końcówek włosów, puszenie się i trudności w stylizowaniu fryzury. Zadbaj o swoje suche włosy, zanim łamliwość spowoduje ich nadmierną utratę.

Czego potrzeba włosom suchym?

Włosy suche, objawiające się puszeniem, zmatowieniem, trudnością w układaniu oraz łamliwością, związaną z osłabieniem łusek włosowych są niedostatecznie odżywione. Włosy, którym brakuje protein roślinnych, kwasów tłuszczowych, witamin będą wyglądały na osłabione, a ich stylizacja dodatkowo może je osłabiać. Włosom suchym potrzebne jest regularne i silne nawilżenie, które poza utrzymaniem odpowiedniej ilości wilgoci w łuskach włosowych zagwarantuje silne odżywienie. Włosy suche są osłabione i narażone na uszkodzenia mechaniczne. Prawidłowe odżywienie pasm oraz eliminacja częstej stylizacji z użyciem wysokich temperatur mogą dobrze wpłynąć na ich efekt wizualny.

Jak dbać na co dzień o włosy przesuszone?

Podstawą pielęgnacji każdego rodzaju włosów jest szampon. W przypadku oczyszczania włosów suchych kosmetyk ten powinien być wyjątkowo łagodny, by nie zaburzyć bariery ochronnej włosów. Co powinny zawierać kosmetyki na przesuszone włosy? Wysokiej jakości kosmetyk do mycia skóry głowy i włosów suchych powinien zawierać niacynamid oraz roślinne proteiny, pozwalające odbudować naturalną warstwę ochronną włosów. Świetnie sprawdzają się naturalne olejki pielęgnacyjne. Regularnie stosuj odżywki i maski do włosów o działaniu silnie nawilżającym i regenerującym. W pielęgnacji włosów przesuszonych doskonale sprawdza się serum. Intensywne działanie na noc pozwala na głębokie nawilżenie i regenerację nawet bardzo przesuszonych kosmyków.

Skłonność do przesuszania się włosów – o czym musisz pamiętać?

Stosowanie kosmetyków do włosów suchych jest podstawą dbałości o ich dobrą kondycję. Poza nimi w pielęgnacji włosów suchych bardzo ważna jest dieta oraz eliminacja stresu, który może niekorzystnie wpływać na stan włosów. Suche włosy mogą znacznie się osłabić, a w konsekwencji zaczną wypadać. W ten sposób kondycja Twoich włosów ulegnie znacznemu pogorszeniu, co będzie zauważalne w objętości i wyglądzie fryzury. Pamiętaj o zaawansowanej pielęgnacji. Miej czas dla swoich włosów. Unikaj czynników, mogących wpływać na przesuszenie i łamliwość: wysokiej temperatury podczas mycia i stylizacji, suchego powietrza, związanego z ogrzewaniem i klimatyzacją. Zwróć uwagę na zdrową dietę i zadbaj o częstą aktywność sportową na świeżym powietrzu.

Włosy suche – pielęgnacja w domu czy w salonie fryzjerskim?

Jeśli Twoje suche włosy nie są przerzedzone i bardzo zniszczone zabiegami stylizacyjnymi samodzielna pielęgnacja w domu wystarczy dla zachowania ich dobrej kondycji. Pomiędzy wizytami w salonie fryzjerskim stosuj profesjonalną pielęgnację do włosów suchych, zapobiegającą ich odwodnieniu i odżywiającą pasma. Eliminacja łamliwości i dbałość o nawilżenie pozwolą Ci na doskonały wygląd fryzury. Jeśli codzienna pielęgnacja nie przynosi efektów, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który zregeneruje Twoje suche włosy i dobierze produkty, indywidualnie dopasowane do specyfiki Twoich włosów. Twoje suche włosy mogą być długo i wyglądać zdrowo. Wystarczy, że odżywisz je od wewnątrz i zapewnisz ochronę łusek włosowych z zewnątrz.

/ Artykuł sponsorowany