TOP 10 najlepszych, luksusowych hoteli na Bali

Bali jest najbardziej znaną wyspą Indonezji i jednym z najczęściej wybieranych przez turystów kierunkiem na wakacje. Przyciąga ona przede wszystkim swoją wyjątkową urodą, gościnnością mieszkańców, a także niezwykle ciekawą historią. Znaleźć tam można między innymi starożytne świątynię i pałace w dżungli oraz rajskie plaże, które zachęcają turystów do wylegiwania się w słońcu. W głębi lądu na wycieczkowiczów czekają majestatyczne szczyty wulkanów i bujne lasy. Z kolei po zachodzie słońca odżywają nocne kluby, w których można się bawić aż do białego rana.

Gdzie leży Bali?

Bali to wyspa, która znajduje się w Indonezji, na południowym Pacyfiku. Geograficznie natomiast znajduje się między Jawą, a Lombokiem. Wyspa jest częścią Archipelagu Sundajskiego, który obejmuje liczne wyspy w Indonezji. Jest to popularny cel podróży turystycznych ze względu na swoje piękne plaże, kulturę, tradycje i zabytki. Bali jest również znane jako ważne centrum duchowe z licznie istniejącymi świątyniami i praktykami hinduistycznymi. Stolicą prowincji jest Denpasar, które jest również głównym miastem wyspy. Bali cechuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i oferuje szeroki wybór hoteli, restauracji, sklepów oraz atrakcji dla odwiedzających to miejsce turystów.

Kiedy najlepiej wybrać się na Bali?

Mimo iż w języku balijskim nie istnieje słowo raj, to wielu turystów utożsamia to miejsce właśnie z nim. Średnie temperatury oscylują tam w granicach 32-35 stopni Celsjusza, a piękne plaże i ciepła woda Oceanu zachęca do relaksu. Najlepszym okresem, aby wybrać się na Bali jest pora sucha. Przypada ona na miesiące od kwietnia do sierpnia. Wtedy dzięki stosunkowo niskiej wilgotności powietrza upał nie daje się tak mocno we znaki.

Bali hotele – gdzie nocować na Bali?

Bali z racji tego, że jest miejscem obleganym przez turystów, ma mocno rozbudowaną bazę noclegową. Można tam znaleźć najlepsze hotele, które po całym dniu pozwolą wypocząć i nabrać sił na kolejne zwiedzanie. Wśród najpopularniejszych hoteli wymienić można:

  • Mandapa – jest to resort, który należy do sieci Ritz Carlton, który znajduje się w dżungli Ubud,
  • Viceroy – jest to butikowy hotel, który wyróżnia się bardzo dobrą ofertą i spersonalizowaną obsługą,
  • Four Seasons Resort – luksusowy hotel znajdujący się w pięknej i spokojnej zatoce, z niesamowitymi widokami,
  • Four Seasons Sayan – idealny hotel dla osób szukających ciszy, spokoju i luksusu
  • The St. Regis – okala go piękna plaża, liczne atrakcje dla dzieci i luksus, który jest jego synonimem,
  • Amankila – jest to niewątpliwie jedna z pereł, jeśli chodzi o hotele na Bali należące do sieci Aman,
  • Alila Villas Uluwatu – to propozycja dla osób, które szukają noclegu z dala od tłumów,
  • Amandari – hotel, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości,
  • The Mulia Bali – świetna oferta dla turystów, którzy otrzymują bezpośredni dostęp do piaszczystej plaży, basen odkryty i piękny widok na Ocean,
  • The Ritz Carlton Bali – jeden z najnowszych i najnowocześniejszych hoteli, który mieści się przy plaży Nusa Dua.

Jak widać oferta noclegowa jest bardzo szeroka. Dzięki temu praktycznie każdy może skorzystać z luksusowych wakacji, które organizowane są przez biura podróży. Na Bali hotele dostępne są na każdą kieszeń, a co najważniejsze, zdecydowana większość z nich oferuje bardzo wysoki poziom.