Dlaczego warto zdecydować się na hennę pudrową?

henna pudrowa brwi ile się utrzymuje; henna pudrowa ile sie trzyma; henna pudrowa ile się utrzymuje; henna pudrowa cena zabiegu; henna pudrowa czy warto; brwi pudrowe jak wykonać; brwi metodą pudrowa na czym polega

Piękne i zadbane brwi są pozwalają na nadanie oczom należytej oprawy. Codzienna pielęgnacja brwi jest bardzo pracochłonna i wymaga ogromnej wprawy, dlatego świetnym i alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie henny pudrowej. Henna pudrowa to dość nowy sposób koloryzacji brwi. Efekt może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Ta metoda pozwala dodatkowo wzmocnić i odżywić włoski. Przedstawiamy czym jest henna pudrowa, na czym polega, a także przez jaki czas się utrzymuje.

Wykonanie brwi metodą pudrową – na czym polega ten zabieg?

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z charakterystyką brwi pudrowej. Wiele osób nie jest świadomych czym różnią się brwi wykonane metodą żelową od brwi metodą pudrową. Na czym polega ten zabieg? W przeciwieństwie do henny żelowej, henna pudrowa powstaje przy wykorzystywaniu roślinnych składników. Są to m.in. wyciągi z liści lawsonii, witaminy i minerały. Do henny pudrowej dodaje się wyłącznie wodę, nie zachodzi konieczność zastosowania wody utlenionej czy aktywatora. Posiadane przez hennę pudrową właściwości sprawiają, że z łatwością koloryzowane są brwi, ale także niebywale je pielęgnuje. Brwi dzięki hennie pudrowej stają się odżywione, mocniejsze, zaczynają odrastać utracone włoski, ale także wyglądają naturalnie.

Henna pudrowa brwi – ile się utrzymuje

Kolejnym aspektem przemawiającym za wyborem tego rozwiązania jest odpowiedź na pytanie: henna pudrowa brwi ile się utrzymuje? Otóż henna pudrowa pozostaje na brwiach i skórze dłużej niż tradycyjna henna żelowa. Wspomniana henna pudrowa ile się trzyma uzależnione jest od konkretnego miejsca. Na skórze pozostaje przez około 2 tygodni, z kolei na włoskach pozostaje przez okres do 6 tygodni. Choć w niektórych przypadkach, szczególnie u osób o suchej skórze, może utrzymywać się włoskach do nawet 8 tygodni. Henny pudrowej nie trzeba zmywać, samoistnie się wymywa wraz z upływającym czasem.

Henna pudrowa – cena zabiegu

Usługa wykonywania zabiegu w salonie kosmetycznym jest różnie wyceniana. Wpływ na to posiada przede wszystkim lokalizacja gabinetu, który do swojej oferty ją wprowadził. Z reguły henna pudrowa cena zabiegu waha się od 50 do 150 zł. W tej cenie nierzadko jest ujęta również usługa regulacji brwi. Alternatywnym rozwiązaniem jest samodzielne wykonywanie henny pudrowej w domu. Wiele drogerii posiada w swojej ofercie gotowe zestawy do przeprowadzenia koloryzacji, które mogą wystarczać aż na 20 zabiegów.

Brwi pudrowe – jak wykonać?

W tym miejscu należy poruszyć zagadnienie brwi pudrowe jak wykonać. Wystarczy odrobina zdolności manualnych, aby zapomnieć o ich codziennym malowaniu. Przed przystąpieniem do wykorzystania kosmetyku należy w pierwszej kolejności wykonać próbę uczuleniową. Powinno się ją wykonać na co najmniej 24 godziny przed wykonaniem koloryzacji brwi. Najlepszym miejscem do wykonania próby uczuleniowej jest skóra łokcia lub miejsce tuż za uchem.

Próba uczuleniowa

Jeżeli próba uczuleniowa przeszła pomyślnie i na skórze nie pojawiła się żadna reakcja alergiczna, to można przejść do wykonania właściwej koloryzacji. Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy z makijaży i zgromadzonych na jej powierzchni zanieczyszczeń. Następnie należy ją otłuścić, aby henna szybciej i na dłużej zafarbowała jej powierzchnię. Po prostu należy wykonać demakijaż i myć skórę twarzy żelem do mycia twarzy.

Zawartość zestawu startowego

W zestawie startowym służącym do samodzielnego wykonywania henny pudrowej znajduje się specjalny szampon do brwi, odtłuszczacz, pasta ochraniająca, saszetki z proszkiem koloryzującym i olejek. Ponadto są w nim również wszystkie potrzebne akcesoria do przeprowadzenia koloryzacji brwi. Są to: miarka, pędzelek i kieliszek, w którym można przygotowywać mieszankę. Ostateczna zawartość zestawu startowego uzależniona jest od producenta. Mogą się nieznacznie różnić pomiędzy sobą.

Nanoszenie preparatu na skórę i włoski

Kolejnym etapem jest przygotowanie preparatu do naniesienia na skórze. W pierwszej kolejności należy założyć rękawiczki ochronne. Skóra znajdująca się wokół brwi powinna być pokryta warstwą wazeliny lub tłustego kremu. Pozwoli to zabezpieczyć miejsca, które ostatecznie nie powinny być zafarbowane. Preparat znajdujący się w zestawie należy wymieszać zgodnie z zaleceniami producenta. Henna pudrowa ile się utrzymuje uzależnione jest od zastosowanych proporcji. Hennę pudrową należy nakładać brwi i jednocześnie tworzyć swój docelowy kształt. Nakładanie henny należy rozpoczynać od zewnętrznej części brwi, ponieważ ich końcówka powinna być nieco mocniejsza. Hennę pudrową należy utrzymywać na brwiach od 10 do 20 minut. Ostateczny czas powinien być zależny od tego jaki efekt jest pożądany. Po upływie tego czasu należy zmyć pozostałości preparatu. W zupełności będzie wystarczający wacik zamoczony w letniej wodzie. Po przeprowadzeniu koloryzacji można przystąpić do regulacji brwi. Osoby początkujące mogą wykorzystać pęsetę lub nici, z kolei kobiety z większą wprawą mogą wykorzystać specjalny wosk do depilacji.

Henna pudrowa – czy warto ją wykonać?

Zastanawiając się henna pudrowa czy warto ją wykonać, należy wziąć pod uwagę korzyści wynikające z tego zabiegu. Henna pudrowa umożliwia uzyskanie trwałego efektu. Na włoskach utrzymuje się przez sześć, a nawet osiem tygodni. Z kolei tradycyjna henna pozostaje na włoskach przez około tydzień. Równolegle brwi prezentują się świetnie i nie zachodzi konieczność ich porannego przygotowywania. W rezultacie można zyskać od 5 do 10 minut dodatkowego czasu na sen czy na spokojniejsze wypicie kawy.

Obecność w jej składzie naturalnych składników sprawia, że nie działa osłabiająco na włoski. Równolegle nie przesusza skóry. Henna pudrowa występuje w sprzedaży w różnych kolorach, dlatego z łatwością można ją dopasować do preferowanego efektu końcowego. Kosmetyczki bardzo często mieszają różne odcienie, aby jak najlepiej dopasować ją pod typ urody. Można to zrobić także samodzielnie w domu. Henna pudrowa jest polecana dla kobiet, które zastanawiają się nad wykonaniem makijażu permanentnego.

Henna pudrowa polecana jest także dla osób, które posiadają słabe i rzadkie włoski. Z jej pomocą można skutecznie zamaskować także siwe lub zbyt mocno wyregulowane brwi. Równolegle działanie pielęgnujące i odżywiająco znacząco przyspieszy odrastanie włosków, które ucierpiały podczas nieudanej próby depilacji. Świetne rezultaty są dostrzegalne już po nawet drugim zabiegu koloryzacji. Z każdym zabiegiem, wygląd i kondycja brwi będzie ulegała poprawie. Niektóre kobiety stosują hennę pudrową właśnie w tym celu, aby odbudować włoski utracone poprzez niewłaściwe zabiegi.