Jaki pędzel do golenia wybrać w zależności od rodzaju skóry?

Golenie na mokro nie wymaga użycia pędzla. Teoretycznie piankę czy żel do golenia można nałożyć także palcami. Jednak pędzel do golenia zapewnia nie tylko możliwość golenia bez brudzenia sobie rąk, ale i pomaga usuwać zrogowaciały naskórek. Pytanie zasadnicze brzmi: jaki pędzel do golenia wybrać w zależności od rodzaju skóry?

Pędzle z naturalnego włosia – czy sprawdzą się do każdego typu skóry?

Wszystko zależy od tego z jakiego włosia wykonane są pędzle do golenia. Może być ono bowiem twardsze lub miększe. Pędzle z borsuka są miększe od tych z włosia dzika. Można zatem z całą pewnością stwierdzić, że będą odpowiednie dla mężczyzn o wrażliwej, bardziej delikatnej skórze. Warto wiedzieć również z czego wynikają właściwości pędzli z naturalnego włosia borsuka. Otóż takie włosie jest bardziej zbliżone do włosów ludzkich. Lepiej absorbuje wodę, a w związku z tym taka szczecina po zamoczeniu w wodzie czy kremie staje się miększa. Przy użyciu takiego pędzla z naturalnego włosia łatwej jest ubić pianę w przypadku stosowania mydła do golenia.

Rodzaje pędzli z włosia naturalnego borsuka

W zależności od budżetu, ale też potrzeb można wybrać różne rodzaje pędzli z naturalnego włosia borsuka. Najwyższej jakości jest włosie super badger. Pochodzi tylko z części grzbietowej, znajdującej się najbliżej skóry. Takie włoski są długie, a jednocześnie miękkie. Nie trzeba ich mechanicznie podcinać. Włoski mają jasnozłocisty kolor i ciemny pasek pośrodku. Tworzy on widoczny pierścień. Warto podkreślić, że takie pędzle do golenia są bardzo trwałe i mogą przy odpowiednim użytkowaniu służyć przez wiele lat. Dobrym wyborem jest także best lub fine badger. Włoski w takich pędzlach są ciemniejsze – od szarości czy brązu aż do czerni, jednak ciągle są wysokiej jakości. Są nieco twardsze i bardziej wrażliwe, dlatego mężczyźni o bardzo wrażliwej skórze powinni wybierać super badger. Takie pędzle do golenia są jednak także bardzo trwałe. Zapewniają delikatny masaż skóry podczas nakładania kremu, żelu czy piany z mydła do golenia. W przypadku pure badger włoski są najciemniejsze, bo często pochodzą nie z grzbietu, a z brzucha borsuka. Są twardsze, ale nie tak twarde jak w przypadku szczeciny dzika. Jeśli masz cerę normalną, bez skłonności do podrażnień, to taki pędzel będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeżeli szukasz pomysłu na prezent dla miłośnika tradycyjnego golenia, to może być to pędzel z włosia naturalnego borsuka finest and two band. Nazwa bierze się z tego, że końcówki włosków są jasne, a w środku znajduje się znacznie ciemniejszy pasek. Różnica kolorystyczna między górną i dolną częścią włosia jest bardzo widoczna. Takie włoski zawierają keratynę, która dodaje im więcej miękkości.

Dla kogo pędzle do golenia z włosia dzika?

Oczywiście pędzle z włosia naturalnego mogą być także stworzone ze szczeciny dzika. Jest odpowiednie dla mężczyzn, którzy mają twardszą skórę, a w dodatku mało wrażliwą. Oczywiście panowie mają pewne sposoby na zmiękczanie włosia dzika przed pierwszym użyciem. Są nawet tacy, którzy moczą włosie we wrzątku, ale tego sposobu nie polecamy. Niektórzy moczą je w ciepłej wodzie z dodatkiem szamponu nawet przez cały dzień. A jak powinno się traktować pędzle do golenia, aby włosie zmiękło? Otóż najlepiej po prostu umyć pędzel w ciepłej, ale nie gorącej wodzie z dodatkiem szamponu przed pierwszym użyciem. Pędzel należy też spłukiwać po każdym użyciu.

Czy jest dobra alternatywa dla pędzli z włosia borsuka?

Na pewno można zdecydować się na pędzel z włosiem syntetycznym. Jest to alternatywa dla wegan i wegetarian, a także mężczyzn uczulonych na naturalne włosie. Oczywiście trzeba tutaj wybierać pędzle syntetyczne wysokiej jakości, które absorbują jak najwięcej wody. Warto wiedzieć, że takie pędzle znacznie szybciej wysychają od pędzli z naturalnym włosiem.

Na rynku dostępne są także pędzle z włosiem końskim. Są one odpowiednim wyborem dla mężczyzn, którzy szukają twardszych pędzli zapewniających peeling twarzy, ale jednocześnie miększych od tych wykonanych z włosia dzika. Wśród wielu modeli pędzli można dopasować odpowiedni i dopasowany do potrzeb z zaokrągloną lub bardziej prostą końcówką.