Gdzie na wakacje w marcu 2023? – najlepsze destynacje

gdzie na wakacje w marcu; wakacje w marcu; gdzie jest ciepło w marcu; egzotyka w marcu

Urlop w marcu nie jest najpopularniejszym wyborem. Mimo to takie wakacje poza sezonem mogą być nie tylko bardziej ekonomiczne, ale również udane. Najważniejszy jest wybór odpowiedniej destynacji. Na które kierunki warto zwrócić szczególną uwagę, planując podróż w tym okresie?

Gdzie jest ciepło w marcu? – najlepsze kierunki dla zwolenników letniej pogody

Egzotyka w marcu jest perfekcyjnym wyborem dla miłośników wysokich temperatur, korzystnych warunków pogodowych i plażowania.

Wakacje w Egipcie w marcu – jakich warunków pogodowych można się spodziewać w tym okresie?

Egipt to doskonały wybór dla osób, które uwielbiają ciepłe temperatury i słoneczną pogodę, lecz nie nastawiają się na upały. Podróżnicy szczególnie chętnie wybierają Kair. W tym mieście temperatura wynosi nieco ponad 22 stopnie Celsjusza. Takie warunki atmosferyczne sprzyjają zwiedzaniu. To miejsce pełne atrakcji. Turyści mają okazje odwiedzić takie kultowe miejsca jak m.in. piramidy w Gizie, czy miasto umarłych. Przyjemna ciepła pogoda panuje również w miejscowości Hurghada, która jest położona na wybrzeżu Morza Czerwonego. To idealny moment na wyjazd w to miejsce dla miłośników takich sportów wodnych jak nurkowanie, czy windsurfing. Osoby przebywające w tym mieście w marcu również będą mogły z powodzeniem skorzystać z takiej atrakcji jak rejs po Nilu.

Wietnam – dlaczego marzec jest idealną porą na odwiedzenie tego miejsca?

Temperatury, których można się spodziewać na początku wiosny w Wietnamie, mogą wynosić 20-28 stopni Celsjusza i najczęściej nie przekraczają 34 stopni. Taka pogoda zapewnia przyjemne ciepło i komfort zwiedzania. Dodatkowym, atutem warunków atmosferycznych panujących w tym okresie jest fakt, że turyści nie są narażeni na panujące w okresie letnim intensywne deszcze, czy wysoki poziom wilgoci. Marzec to idealny moment dla osób pragnących podziwiać przepiękną fauną i florę. Jedną z polecanych destynacji na ten okres jest tętniące życiem miasto Sajgon. To doskonała okazja do spróbowania słynnego streetfoodu, targowania się na targu, nabycie nowej wiedzy poprzez odwiedzenie muzeum wojny lub sztuki, a także zobaczenia świątyni, pałacu, czy pomników.

Dubaj – dlaczego odwiedzanie tej stolicy w marcu jest tak popularne?

Dubaj to miasto położone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Turyści bardzo chętnie odwiedzają to miejsce w marcu, ponieważ temperatury wynoszące w tym okresie średnio 29 stopni Celsjusza, co pozwala na komfortowe zwiedzanie wszystkich zaplanowanych miejsc. Odwiedzający to niezwykle nowoczesne miasto w tym okresie mogą z powodzeniem skorzystać z wszystkich topowych atrakcji. Takie warunki atmosferyczne z pewnością przypadną do gustu osobom pragnącym wygrzewać się na plaży w słońcu, czy uprawiać swoje ulubione sporty wodne. Miejscem na, które warto zwrócić uwagę ze względu na jego piękno, jest Umm Suqeim Beach. Bezchmura pogoda sprzyja podziwianiu zapierających dech w piersiach widoków, jakie można podziwiać, wjeżdżając na 154. piętro najwyższego budynku świata Burj Khalifa.

Dominikana – wyjazd w marcu to gwarancja optymalnej temperatury

Marzec to wręcz idealny miesiąc do wyjazdu na Dominikanę. To idealny termin podróży dla osób preferujących temperatury mieszczące się w przedziale 29-30 stopni Celsjusza. Z uwagi na fakt, że ten miesiąc ten przypada na porę suchą, więc prawdopodobieństwo wystąpienia opadów jest na znacznie niższym poziomie. Wakacje w marcu na Dominikanie to możliwość ciepłych kąpieli w oceanie. W tym okresie temperatura wody może osiągać nawet 29 stopni. Wybranie się do tego kraju pozwoli cieszyć się sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a także zróżnicowaną egzotyczną roślinnością. Piękno piaszczystych plaż i możliwość komfortowego uprawiania rozmaitych sportów wodnych to kolejne atuty tego miejsca cenione przesz turystów.

Gdzie na wakacje w marcu? – idealne miejsca w Europie

Aby cieszyć się ciepłą pogodą i ogrzewać się w promieniach słońca  w marcu wcale nie trzeba opuszczać kontynentu i wybierać się na drugi koniec świata. W Europie również można znaleźć miejsca, gdzie panują sprzyjające warunki atmosferyczny gwarantujące przyjemny zarówno krótszy, jak i dłuższy wypoczynek.

Madera – dlaczego to miejsce jest tak chętnie odwiedzane w marcu?

Średnia pogoda w marcu w ciągu dnia w tej miejscowości wynosi 18-20 stopni Celsjusza. W pełnym słońcu odczuwalna temperatura może być jeszcze wyższa. Wiele osób uważa, że właśnie wiosna jest najlepszym okresem do odwiedzenia tej wyspy, ponieważ opady deszczu ustają, a na niebie coraz częściej gości słońce. Turyści wybierający się na tę portugalską wyspę w tym okresie mogą spodziewać się większości słonecznych dni, co sprzyja zwiedzaniu i wykonywania aktywności na świeżym powietrzu. Szczególnie chętnie wybieraną destynacją jest miejscowość Funchal. Bez wątpienia warto odwiedzić klimatyczną starówkę i przejechać się kolejką górską do dzielnicy Monte, gdzie będzie można podziwiać wyjątkową egzotyczną roślinność. Osoby doceniające piękno natury z pewnością będą zadowolone z wizyty w Jardim Botânico da Madeira.

Sewilla – jako jeden z najlepszych europejskich kierunków na marzec 2023 roku

Sewilla to gorące hiszpańskie miasto. Temperatury w ciągu dnia w okresie marca przekraczają najczęściej 20 stopni Celsjusza, a ryzyko wystąpienia opadów jest niska. Taka pogoda jest wprost idealna na zwiedzanie tego bogatego w liczne zabytki miasta. Miasto to słynie przede wszystkim z imponującej Katedry Najświętszej Marii Panny. Miejscowość ta jest pełna przepięknych pałaców. Podziwiając niektóre widoki, można poczuć się dosłownie, jak w bajce. Na liście miejsc do odwiedzenia nie może zabraknąć również przepięknego parku Marii Luizy pełnego roślinności, atrakcyjnych wizualnie fontann i pawilonów. Każdy turysta znajdujący się w Sewilli powinien odwiedzić prawdziwy symbol tego hiszpańskiego miasta, jakim jest La Girlada.

Wyjazd na Maltę w marcu – czy jest to dobry pomysł?

Wyjazd na Maltę w marcu to idealny wybór dla osób preferujących przyjemną ciepłą aurą. Średnia temperatura w tym okresu wynosi kilkanaście stopni, więc nie należy nastawiać się na intensywne upały i plażowanie. Taka pogoda sprzyja przede wszystkim komfortowemu zwiedzaniu miasta i możliwość ogrzania się na zewnątrz wśród promieni słońca. Bez wątpienia warto odwiedzić niewielkie, lecz obecne na liście światowego dziedzictwa UNESCO, bogatego w zabytki miasta takiego, jak Valletta. Innym robiącym wrażeniem miejscem jest tajemniczy podziemny kompleks cmentarny, czyli Hypogeum Hal Saflieni. Z kolei osobą, które preferują imprezowe klimaty, bez wątpienia przypadnie do gustu miasteczko Paceville.