Retinol to aktywny składnik w terapiach anti-age

Retinol to uznany składnik aktywny w kremach, który doskonale radzi sobie ze zmarszczkami. Jest polecany do skóry dojrzałej, a także tej, która chce walczyć ze zmarszczkami. Jako mocna substancja, daje dobre rezultaty w pielęgnacji. Jakie są dokładnie jego właściwości i dlaczego warto go używać?

Czym wyróżnia się retinol?

Przede wszystkim jest to mocna substancja przeciwzmarszczkowa, która daje doskonałe efekty w terapiach anti-age. A jak działa retinol? Jego główna funkcja to zmniejszenie zmarszczek i potwierdza to większość badanych. Poza tym poprawia on jędrność i teksturę skóry, sprawiając, że jest wyraźnie bardziej gładsza. Retinol to pochodna witaminy A, która pobudza produkcję komórek skóry. Jest to jego główne zadanie, dzięki czemu pełni funkcję naprawcze i regeneracyjne. Niweluje on widoczne oznaki starzenia się i jest nazywany witaminą młodości, podobnie jak witamina C. Przenika on do głębokich warstw skóry i pobudza w niej syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czyli 3 najważniejszych składników budulcowych skóry. Korzystnie wpływa również na przebarwienia skóry, sprawiając, że ma ona bardziej wyrównany koloryt.

Co jeszcze warto wiedzieć o retinolu?

Na jakie kosmetyki z tym składnikiem warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim najbardziej popularne są kremy z retinolem, serum z retinolem i kremy pod oczy z tym składnikiem. Nakładamy je tylko na dobrze oczyszczoną skórę, która dzięki temu może przyjmować składniki aktywne bez żadnych problemów i przeszkód. Jeśli zamierzasz stosować retinol latem po raz pierwszy, musisz uważać na jego stężenia. Wybieraj kosmetyki na dzień z mniejszym stężeniem retinolu, po to aby przyzwyczajać skórę do tego składnika. U niektórych osób może wystąpić podrażnienie od retinolu, dlatego trzeba zachować ostrożność. Tak samo serum z retinolem to niezwykle skuteczny kosmetyk, który zawiera wyższe stężenia tej substancji niż krem. Warto włączyć go do codziennej pielęgnacji, szczególnie w przypadku problematycznej cery trądzikowej, która zmaga się z nadmiarem se bum i stanem zapalnym. Retinol to idealny składnik kremów przeciwzmarszczkowych dla cery dojrzałej. Tak samo używa się go jako składnik kremów pod oczy. Skóra pod oczami jest wyraźnie cieńsza niż w pozostałych częściach twarzy i wymaga intensywnej pielęgnacji.

Podsumowanie informacji o retinolu

Retinol to składnik kremów przeciwzmarszczkowych, który jest składnikiem aktywnym. Jego główna funkcja to pobudzanie skóry do produkcji nowych komórek skóry, czyli kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Ma silne działanie przeciwzapalne i zmniejsza zmarszczki. Wyraźnie poprawia teksturę skóry, co docenią panie w dojrzałym wieku i te, które chcą mieć wygładzoną skórę. Retinol można zacząć stosować po dwudziestym piątym roku życia, bo właśnie wtedy zaczynają się powoli procesy starzenia. Nie jest prawdą, że retinol jest zalecane tylko do mocno starzejącej się skóry. Pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się już w młodym wieku i nawet wtedy można zacząć przygodę z retinolem.