Czy mały i tani dom może być wygodny i efektowny? Sprawdź te projekty!

Wielkość domu ma znaczący wpływ na koszty jego budowy. Małe jednorodzinne budynki z racji mniejszej powierzchni są odpowiednio tańsze w realizacji. Dodatkowo dobrze wpisują się w małe, wąskie lub nieregularne działki. Jeśli szukasz projektu niewielkiego, ekonomicznego domu, to warto zwrócić szczególną uwagę na propozycje z kolekcji projektów małych domów tanich w budowie Pracowni ARCHON+. Stosowane w nich proste rozwiązania konstrukcyjne pozwalają zracjonalizować koszty budowy, ale również wpływają pozytywnie na późniejsze koszty eksploatacji. To interesujące domy o prostych bryłach z dachem dwuspadowym, które jednocześnie mają wiele zalet funkcjonalnych i estetycznych.

Prosta forma, funkcjonalność i przemyślana organizacja przestrzeni sprawiają, że projekty domów małych ARCHON+ są niezwykle atrakcyjnym wyborem dla wielu osób. Gwarantują wygodę i komfort życia, a jednocześnie umożliwiają oszczędną realizację inwestycji. Są więc doskonałą propozycję dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, atrakcyjną estetykę i możliwość ekonomicznej budowy. Wnętrza wyróżniają się racjonalną organizacją przestrzeni, dzięki czemu pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni są bardzo funkcjonalne, a każdy metr kwadratowy optymalnie wykorzystany, co podnosi komfort użytkowania. Jasno wyodrębnione strefy pozwalają domownikom swobodnie korzystać z każdej z nich, a obecność praktycznych pomieszczeń gospodarczych, spiżarni, przydatnych schowków ułatwia przechowywanie i organizację codziennych prac.

Zobacz trzy wybrane projekty ARCHON+ i odkryj ich atuty!

Dom w malinówkach 18 (E) OZE”

Ten projekt to idealna propozycja dla osób szukających funkcjonalnego i atrakcyjnego wizualnie domu o niedużej powierzchni. Prosta i oszczędna bryła budynku świetnie wpisuje się w nowoczesne trendy architektoniczne, a zarazem zapewnia efektywność energetyczną i niskie koszty budowy. W projekcie uwzględniono także instalację wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz pompę ciepła jako źródła ogrzewania. Dach pokryty płaską dachówką w odcieniu antracytu harmonijnie komponuje się z jasnym tynkiem elewacji, który urozmaica drewniana okładzina. Wnętrze zostało zaprojektowane w sposób przemyślany, dzięki czemu oferuje odpowiedni poziom wygody. Trzy sypialnie na poddaszu stanowią idealną przestrzeń prywatną dla domowników, natomiast strefa dzienna na parterze umożliwia swobodne korzystanie z funkcjonalnie zaprojektowanych pomieszczeń, w tym ustawnego gabinetu z widokiem na ogród. Jednym z atutów projektu jest narożny taras z letnią jadalnią i kącikiem kawowym. To doskonałe miejsce na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi w ciepłe wieczory.

Dom w lulo”

Ten uroczy projekt domu parterowego to idealne rozwiązanie dla rodzin, szukających funkcjonalnego domu w stylu nowoczesnej stodoły. Bryła budynku charakteryzuje się minimalistycznym designem, z piękną elewacją ogrodową i odpowiednio rozmieszczonymi przeszkleniami, które pozwalają na doskonałe doświetlenie wnętrza. Składa się ono z czterech ustawnych pokoi, które dają wiele możliwości aranżacyjnych i zapewniają mieszkańcom wygodne użytkowanie. Duże przeszklenia, które zdobią elewację, płynnie łączą pomieszczenia z otaczającym dom ogrodem. Obszerny taras z pewnością stanie się ulubionym miejscem rodzinnych spotkań i letnich wieczorów przy grillu.

Dom w kosaćcach 2”

Marzenie o funkcjonalnym i nowoczesnym domu parterowym, który idealnie wpisuje się w przestrzeń niewielkiej działki, może zostać spełnione dzięki projektowi „Dom w kosaćcach 2”. Ten wyjątkowy dom może stanowić idealny wybór dla singli, par oraz rodzin z dziećmi, pragnących cieszyć się własną przestrzenią, zielenią ogrodu i często spędzać czas na świeżym powietrzu. Elewacja tego domu emanuje atrakcyjnym designem. Piękną kompozycję tworzą jasne tynki, antracytowe pokrycie dachu i przeszklenia, co czyni projekt idealnym wyborem dla miłośników nowoczesnej architektury. Wspaniałym elementem w strefie tarasowej jest ażurowa pergola, która tworzy półcień w gorące dni. Bezpośredni dostęp do tarasu mają dwie z trzech sypialni oraz salon. Przejrzysty układ wnętrza zapewnia komfortowe warunki użytkowania. Dodatkowo w programie funkcjonalnym nie brakuje praktycznych udogodnień, takich jak spiżarnia przy kuchni, garderoba czy kotłownia z możliwością aranżacji pralni.

Zapraszamy na www.archon.pl