Jak nawilżyć włosy przesuszone?

Przesuszone włosy potrzebują nawilżenia, ale i odżywienia. Dziś podpowiemy, jak dobrze je nawilżyć, by przestały być sianowate i trudne w układaniu. Poznajcie najlepsze metody, które warto zastosować.

Domowe sposoby na przesuszone włosy – postaw na maseczki

Warto zacząć od domowych sposobów na przesuszone włosy. Świetnie sprawdzą się samodzielnie przygotowane maseczki. Jak nawilżyć włosy? Można przygotować maseczkę z jajek. Wystarczy wymieszać 2 żółtka jaj, 2 łyżki miodu i dwie łyżki oliwy. Taką miksturę nałóż na włosy na całej ich długości na 30 minut, następnie spłucz i umyj włosy jak zwykle. Inną skuteczną maseczką na przesuszone włosy jest ta stworzona na bazie 1 banana, 2 łyżek oleju kokosowego, oraz 2 łyżek maślanki. To również maseczka na 30 minut. Aby nie spływała z włosów, możesz sięgnąć po czepek kosmetyczny. Warto wykonać też płukankę z rumianku lub lipy. Wystarczy zaparzyć napar, a następnie go ostudzić i przelać do butelki z atomizerem.

Hair flooding na Twoje włosy – dowiedz się więcej o tej metodzie pielęgnacji

Hair flooding to odpowiednik skin flooding i jest to dosłownie zalewanie włosów produktami kosmetycznymi o właściwościach nawilżających, czyli humektantami. Należą do nich choćby gliceryna, aloes czy też kwas hialuronowy. Warto zatem wybierać do włosów zarówno szampony, odżywki, jak i maski, które zawierają humektanty. Dobrze sprawdza się też serum do włosów albo woda lamelarna, która stanowi ostatni składnik pielęgnacji włosów w metodzie hair flooding. Warto jednak wiedzieć, że od czasu do czasu należy używać także protein i emolientów. Te pierwsze wzmacniają strukturę włosów, a ostatnie zamykają łuskę włosa i zapobiegają odparowywaniu wody. Emolienty to naturalne tłuszcze takiej jak oleje. Zabieg olejowania na ciepło warto wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Jeżeli Twoje włosy są wysokoporowate, a przesuszone włosy bardzo często takie są, to możesz olejować je nawet 3 razy w tygodniu.

Olejowanie włosów kluczem do utrzymania ich nawilżenia

Olejowanie na ciepło polega na nałożeniu na włosy oleju wcześniej podgrzanego w kąpieli wodnej. Istotne znaczenie ma tutaj aplikacja środka natłuszczającego nie tylko na włosy, ale i skórę głowy. Chodzi o głębokie odżywienie, które przesuszonej skórze głowy jest bardzo potrzebne. Olej powinien być dopasowany do rodzaju włosów. W przypadku włosów niskoporowatych dobrym wyborem może być olej kokosowy, rycynowy czy też babassu. Jeżeli test na porowatość włosów wskazał, że Twoje włosy są średnioporowate, sięgnij po olej arganowy, olej z awokado czy też olej słonecznikowy. Warto zauważyć, że wiele ze stosowanych w czasie olejowania produktów można znaleźć w swojej kuchni. Do włosów wysokoporowatych dobrze sprawdzi się olej arganowy, ze słodkich migdałów czy też pestek winogron. Olej powinien wniknąć w strukturę włosa, stąd ważne jest jego odpowiednie dopasowanie. Po nałożeniu oleju, warto założyć czepek kosmetyczny. Dzięki temu nie będzie spływał z włosów i brudził ubrań. Olej pozostaw na głowie i włosach przez przynajmniej godzinę albo nawet dwie. Następnie spłucz go, ale wcześniej nałóż na włosy i skórę głowy ulubioną odżywkę. Emulgowanie oleju jest niezbędne, by móc go spłukać dokładnie z włosów. Potem umyj włosy lekkim szamponem, np. humektantowym. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nawilżania włosów przesuszonych i ich pielęgnacji, wejdź na stronę: https://ohmyhair.com.pl/ .